Makedonija.SlajderПолитика

Буџетот за здравство за 2019 година 6,3 милијарди денари

Буџетот за здравството за наредната година ќе изнесува 6,3 милијарди денари, што е за 300 милиони денари повеќе од ониј за годинава, инфпрмира денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close