Makedonija.SlajderПолитика

Буџетот за здравство за 2019 година 6,3 милијарди денари

Буџетот за здравството за наредната година ќе изнесува 6,3 милијарди денари, што е за 300 милиони денари повеќе од ониј за годинава, инфпрмира денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close