0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Бошњаковски: АСНОМ останува во Преамбулата, химната не се менува

АСНОМ останува во Преамбулата на Уставот и, наместо еднаш, ќе биде спомнат двапати. Останува и Прогласот на АСНОМ со сите донесени одлуки, рече денеска на прес-конференција владиниот портпарол Миле Бошњаковски, оценувајќи ги како неточни информациите што се шират на социјалните мрежи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб сервисот на МИА.

Логирајте се или контактирајте ја нашата маркетинг служба за подетални информации на

Тел. +389 2 2461600 лок. 235

Е-маил: marketing@mia.mk

Close