0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Бошњаковски: АСНОМ останува во Преамбулата, химната не се менува

АСНОМ останува во Преамбулата на Уставот и, наместо еднаш, ќе биде спомнат двапати. Останува и Прогласот на АСНОМ со сите донесени одлуки, рече денеска на прес-конференција владиниот портпарол Миле Бошњаковски, оценувајќи ги како неточни информациите што се шират на социјалните мрежи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close