0_Спорт.ПорталФудбал

Бока Јуниорс не сака да игра со Ривер Плата во Мадрид

Бока Јуниорс не сака да го игра реваншот од финалето на Либертадорес Купот со Ривер Плејт во Мадрид. Раководството на Бока има намера преку суд да побара дисквалификација на Ривер и се додека не добие конечна одлука на сите инстанци нема да игра возвратен дуел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close