БизнисБизнис.ПорталДописници Свет

Бизнис-форум во Атина – Стопанските комори и бизнисмените од Македонија и од Грција го скршија мразот во директната деловна комуникација

Македонија и Грција денеска отворија ново поглавје во воспоставувањето економски и деловен дијалог и првпат по многу години, откако еднаш пред четири години беше одложен, денеска се одржа бизнис-форум во Атина, што воедно е во рамките на мерките за градење доверба и поддржан од министерствата за надворешни работи на двете земји, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close