Политички партии

Беса: Не сме против отписот на долговите на општините, но мора да се знае како се направени

Движењето Беса  бара од Министерството за финансии и градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи да ги објават долговите во оваа општина, за што се направени и каде е резултатот од реализираните работи од потрошените пари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close