Политички партии

Беса: Не сме против отписот на долговите на општините, но мора да се знае како се направени

Движењето Беса  бара од Министерството за финансии и градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи да ги објават долговите во оваа општина, за што се направени и каде е резултатот од реализираните работи од потрошените пари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close