0_Магазин.ПорталЗанимливости

Јапонец се венчал со виртуелна личност за 15.000 евра

Јапонец се оженил за виртуелна личност и тоа го чинело 15.000 евра. Негова „избраничка“ е холограмска верзија на Хацуне Мико, популарната тинејџерска ѕвезда во Јапонија.

Токио, 16 ноември 2018 (МИА) – Јапонец се оженил за виртуелна личност и тоа го чинело 15.000 евра. Негова „избраничка“ е холограмска верзија на Хацуне Мико, популарната тинејџерска ѕвезда во Јапонија.

Акихико Кондо (35) организирал и прослава по повод „бракот“ со 3-Д верзијата на анимираното 16-годишно девојче.

Неговата мајка одбила да присуствува на венчавката. си/гт/

Таг
Back to top button
Close