0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Јанчев: Ветивме поддршка против опструкциите за уставните измени

Митко Јанчев, градоначалник на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, денеска изјави дека на средбата со премиерот Зоран Заев во саботата на која бил и Никола Тодоров се разговарало за процесите и политичките случувања кои се во тек и оти ветиле дека ќе помогнат во делот на уставните амандмани.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close