0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Анѓушев во Виена на работниот појадок на австрискиот канцелар Себастијан Курц

Во Виена почна официјалниот работен појадок за премиерите од Западен Балкан организиран од канцеларот на Австрија Себастијан Курц, а на кој Македонија ја претставува вицепремиерот задолжен за економски прашања и координација со економските ресори Кочо Анѓушев.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close