0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисЕкономија

Анѓушев: Успешните бизнис приказни тргнуваат од базични идеи

Првиот чекор за да бидете успешен бизнисмен е да сакате нешто да направите, а откако тоа ќе го посакате почнува процесот на создавање. Треба само да се охрабрите и да почнете сопствен бизнис, порача вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на информативна сесија за можности за започнување на сопствен бизнис и поддршка на мали и средни претријатија, старт-ап и спин-оф компании во Иновативниот центар на Факултетот за електротехника и информатички технологии во Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close