Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Анѓушев: Со прогресивен данок ќе имаме поправедно  општество

Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество. Не станува збор за некои големи даночни измени, туку за мали измени во даночните реформи кои треба да одат во прилог да се направи поправедно општество, рече вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев вечерва во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија.

Close