0_Спорт.ПорталФудбал

Алегри: Поразот од Манчестер позитивно делуваше на нас

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри, беше задоволен од играта на тимот во дуелот со Милан (2:0) од италијанската Серија А. Според него, поразот од Манчестер Јунајтед (1: 2) во Лигата на шампионите делувал мотивирачки кај неговите избраници.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close