0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Ахмети: Зачленувањето во НАТО е неповратен процес

Грчкиот Парламент во јануари ќе ја ратификува поканата за НАТО, за потоа овој процес да продолжи и со другите земји, изјави лидерто на ДУИ, Али Ахмети на вчерашната дебата во телевизија Клан Македонија.

Close