Политика

Џафери се сретна со министерот на Косовските безбедносни сили

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска оствари средба со министерот на Косовски безбедносни сили Расим Бериша, кој се наоѓа во официјална посета на Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close