0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаСкопје

АДСДП повеќе не стопанисува со паркингот кај „Холидеј ин“ во Центар

Одборот на директори на Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката  одлучи паркингот „Центар“ кај хотелот  „Холидеј ин“ да престане со работа. Службите на претпријатието не можат да стопанисуваат со него по новонастанатата состојба со враќање на најголем дел од просторот на повеќе сопственици и продажба на приватен инвеститор, соопшти денеска АДСДП.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close