Политика

Прес-конференција на премиерот Заев и заменик-помошникот државен секретар на САД, Палмер (во живо)

Прес-конференција на премиерот Зоран Заев и заменик-помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер

Скопје, 22 октомври 2018 (МИА) – Премиерот Зоран Заев и заменик-помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер, по средбата во Владата ќе одржат заедничка прес-конференција.

Палмер, претходно, имаше средби со шефот на дипломатијата Никола Димитров и со претставници на политичките партии.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close