СветСвет.Портал

Нов самит на Трамп и Ким кон почетокот на следната година

Американскиот претседетаел Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун највероајтно повторно ќе имаат средба кон почетокот на следната година, изјави висок претставник на администрацијата во Вашингтон.

Вашингтон, 20 октомври 2018 (МИА) –  Американскиот претседетаел Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун највероајтно повторно ќе имаат средба кон почетокот на следната година, изјави висок претставник на администрацијата во Вашингтон.

– Состанокот ќе биде одржан веројатно во првиот дел од годината, изјави официјалниот американски претставник.

Првиот самит на Трамп и Ким беше одржан во јуни оваа година во Сингапур. ссм/

Таг
Back to top button
Close