Најава на настани

МИА Најави – свет

Анкара - Обраќање на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган , во кое ќе ја открие „целата вистина“ за убиството на новинарот Џамал Кашоги.

24 октомври 2018

Пекинг – Кина и земји од регионот ќе ги спроведат првите заеднички военоморски вежби.

Анкара – Обраќање на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган , во кое ќе ја открие „целата вистина“ за убиството на новинарот Џамал Кашоги.

Вашингтон – Американскиот државен секретар Мајк Помпео ќе се сретне со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш.

Back to top button
Close