Најава на настани

МИА Најави – Македонија

28 октомври 2018 

28 октомври 2018 

Скопје – Заедничка прес-конференција на министрите за финансии и локална самоуправа, Драган Тевдовски и Сухејл Фазлиу, и градоначалниците на општините Битола, Тетово и Гевгелија, Наташа Петровска, Теута Арифи и Сашо Поцков. (Медиа центар во Влада/11:00)

Скопје – Конгрес на Демократската обнова на Македонија. (Сити хол, МКЦ/12:00, изјави за медиуми/12:15)

Скопје – Платформата „Аутизам.Мк“ во соработка со Детскиот културен центар (ДКЦ) организира роденденска забава за децата со нетипичен развој. (ДКЦ, во рамки на МКЦ/12:00)

Скопје – Промоција на најновиот албум „Синергија“ на Дуке Бојаџиев. (Ноќен клуб „Станица 26“/20:00)

_________________________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Таг
Back to top button
Close