0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Франција со подарок пенал ја совлада Германија (видео)

Актуелниот светски фудбалски шампион Франција ј апобеди Германија со 2:1 синоќа во Париз на дербито од колото во Лигата на нации.

Париз, 17 октомври 2018 (МИА) – Актуелниот светски фудбалски шампион Франција ја победи Германија со 2:1 синоќа во Париз на дербито од колото во Лигата на нации.

Двоен стрелец за „триколорите“ беше Антоан Гризман во 62. И 80.минута од непостоечки пенал кој судијата Мажиќ од Србија им го „подари“ на домаќините.

Стрелец на голот за Германците беше Тони Крос од пенал во 14.минута.

Табела во првата група А-лига од Лигата на нации: Франција 7 бода (три натпревари), Холандија 3 (два натпревара), Германија 1 бод (три натпревари). зс/08:13

Таг
Back to top button
Close