0_Македонија.Портал

Девојче фрлено од прозорец во училиште во Аеродром

Во полициската станица Аеродром Е.Ц. (50) денеска пријавил дека на 28 септември во училиште во Аеродром се случило насилство.

Скопје, 2 октомври 2018 (МИА) – Во полициската станица Аеродром Е.Ц. (50) денеска пријавил дека на 28 септември во училиште во Аеродром се случило насилство.

Како што соопшти МВР,  пријавено било дека во периодот од 10:30 до 11:00 часот во основно училиште во населбата Аеродром, за време на малиот одмор, четири малолетници-ученици во училиштето фатиле за нозе и раце нивна 14-годишна соученичка, го отвориле прозорецот од училницата што се наоѓа на приземје и ја фрлиле на земја.

Девојчето се здобило со телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. нд/дма/14:15

###

 

Таг
Back to top button
Close