СветСвет.Портал

Деца прободени со нож во градинка во Кина

Вкупно 14 децa од претшколска возраст се повредени во напад со нож во западниот кинески град Чонгкинг, соопшти локалната полиција.

Пекинг, 26 октомври 2018 (МИА) – Вкупно 14 децa од претшколска возраст се повредени во напад со нож во западниот кинески град Чонгкинг, соопшти локалната полиција.

Во врска со нападот е уапсена 39-годишна жена која е осомничена дека ги прободела децата со кујнски нож пред градинката „Нов век“, соопшти полицијата.

Повредените деца биле однесени во болница, а случајот се истражува. јт/

###

Таг
Back to top button
Close