BallkanBallkan.Portal

Cipras nesër e ndërmerr funksionin shef i diplomacisë greke

Me betim solemn në pallatin presidencial në Athinë dhe me pranim-dorëzim të funksionit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Greqisë, kryeministri Aleksis Cipras nesër edhe zyrtarisht do ndërmerr detyrën shefi i diplomacisë.

Athinë, 19 tetor 2018 (MIA) – Me betim solemn në pallatin presidencial në Athinë dhe me pranim-dorëzim të funksionit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Greqisë, kryeministri Aleksis Cipras nesër edhe zyrtarisht do ndërmerr detyrën shefi i diplomacisë.

Siç njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Athina në ora 10:30 sipas orës lokale (11:30 sipas kohës së Evropës së Mesme) do të japë betimin solemn para presidentit të Greqisë, Prokopis Pavlopulos, ndërsa menjëherë pas kësaj nga pallati presidencial do të niset drejt Ministrisë së Punëve të Jashtme ku do ta ndërmerr funksionin nga paraardhësi i tij Nikos Koxias. mb/17:49

Таг
Back to top button
Close