0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Бошњаковски: Премиерот ги демантира лажните информации на „Курир“ и „Републкика“ за притисок врз пратениците

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, предмалку преку социјалната мрежа Твитер порача дека премиерот Зоран Заев категорично ги демантира лажните информации на „Курир„ и „Република“ дека „Власта прави жесток притисок врз пратениците и ги уценува со сите можни средства.“

Скопје, 19 октомври 2018 (МИА) – Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, предмалку преку социјалната мрежа Твитер порача дека премиерот Зоран Заев категорично ги демантира лажните информации на „Курир„ и „Република“ дека „Власта прави жесток притисок врз пратениците и ги уценува со сите можни средства.“

Вестите се клевета и навреда и за нив се одговара пред законите,пишува Бошњаковски во твитот.сд/

Back to top button
Close