Дописници МКДОпштински вести

2 PM Кандидатот за градоначалник на ТМРО најави повеќе пари за штипскиот Дом на млади

Кандидатот за градоначалник на ТМРО, Лазар Наумов на денешната прес-конференција најави дека ќе се издвојат повеќе пари за работата на Дом на млади, а оваа институција какошто рече ќе биде свртена целосно кон младите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close