Линк во живоОпштество

Шекеринска на Денот на воздухопловниот ВИНГ (во живо)

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска присуствува на воената свеченост на воздухопловниот ВИНГ (вВИНГ) со која се одбележува Денот на единицата.

Скопје, 10 јуни 2021 (МИА) – Министерката за одбрана Радмила Шекеринска присуствува на воената свеченост на воздухопловниот ВИНГ (вВИНГ) со која се одбележува Денот на единицата.

Таг
Back to top button
Close
Close