0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Скопје го доби „Ист гејт мол“, инвестиција од 103 милиони евра и 2.500 вработувања

Оваа есен добивме трговски центар од новата генерација, кој го претставува светот на едно место. Со овој проект, Скопје, нашата земја и сите ние, добиваме многу. Ќе доаѓаат домашни посетители, илјадници туристи од  регионот и пошироко, и тука на едно место ќе најдат многу реномирани брендови. Она што е значајно за домашната економија, е дека ќе се вработат и над 2.500 наши граѓани, рече Заев, посочувајќи дека  90 проценти од компаниите кои работеа се домашни и целиот објект го завршија во рекорден рок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close