0_Магазин.ПорталВидеоСцена

Џон Батист со најмногу „Греми“ номинации

Најголем број номинации освои Џон Батист - вкупно 11, а меѓу нив се оние за песна на годината („Freedom“) и најдобар албум („We are“). По него, следат Џастин Бибер, Доџа Кат и „Х.Е.Р.“ со по осум номинации.

Back to top button
Close
Close