БизнисЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Џонсон: Скокот на цената на гасот е привремен

Зголемувањето на светските цени на гасот е привремена појава поврзана со закрепнувањето на светската економија по пандемијата, изјави британскиот премиер Борис Џонсон пред да замине за САД, каде што ќе се сретне со претседателот Џо Бајден и ќе учествува на Генералното собрание на ОН.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close