СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Џонсон: Правиме се што е во наша моќ за народот на Авганистан

Велика Британија соработува со агенциите на ОН и други со цел да направи се што е во нивна моќ за да им помогне на народот во Авганистан, но не може да им се напише „бланко чек“ на талибанците, изјави денеска премиерот Борис Џонсон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close