ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Џонсон: Односите со Франција се силни и покрај гневот на Париз

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека односите меѓу неговата земја и Франција се многу силни, пријателски и неуништливи и покрај гневот на Париз поради новиот договор САД-Велика Британија-Австралија.

Back to top button
Close
Close