ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Џонсон најави многу тешка климатска конференција COP26

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска предупреди дека претстојната климатска конференција COP26 на ОН ќе биде „многу тешка“ и дека постои опасност таа да пропадне и покрај ветувањата на многу земји дека ќе се вклучат во намалување на емисиите на јаглерод диоксид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close