СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Џонсон и Бајден ги синхронизираа своите политики кон Русија и Кина

Британскиот премиер Борис Џонсон и американскиот претседател Џо Бајден на состанокот во Белата куќа се согласија дека пристапот на двете земји кон Русија и Кина ќе продолжи да се базира на заедничките интереси на Лондон и Вашингтон, соопшти Даунинг стрит.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close