ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Џонсон ги повика земјите од НАТО да ги зголемат трошоците за одбрана на 2,5 отсто од БДП

На „историскиот самит“, лидерите на земјите од НАТО се согласија за нова безбедносна доктрина за која се потребни зголемени трошоци за одбрана за да се прилагодат на поопасниот свет, рече Џонсон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close