СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Џихадисти во Нигерија киднапираа 20 деца

Џихадисти убиле две лица и киднапираа 20 деца во нигериската држава Борно, каде што повеќе од една деценија беснее исламистички бунт, соопштија денеска еден од водачите на заедницата и двајца жители.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close