0_Магазин.ПорталМагазинСцена

Џим Белуши снима втора сезона од реалното шоу за одгледување марихуана

Комичарот, заедно со својот колега Ден Ајкројд лани летото добија свое реално шоу за одгледувањето канабис, насловено „Растејќи со Белуши“ (Growing Belushi). А, сега се снима и втората сезона од шоуто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close