СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Џеф Безос вети две милијарди долари за намалување на ерозијата на почвата

Иницијативата од две милијарди долари објавена на конференцијата за климата во Глазгов е дел од ветувањето дадено претходно оваа година од Безос дека ќе обезбеди 10 милијарди долари до 2030 година за борба против климатските промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close