Посетете ја новата веб страна на МИА
БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Џенерик бара да им се забрани на Албанците да аплицираат за азил во Велика Британија

На Албанците треба да им се забрани да аплицираат за азил во Велика Британија, бидејќи доаѓаат од „навидум безбедна земја“,  изјави британскиот министер за емиграција Роберт Џенрик

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close