0_Спорт.ПорталКошарка

Џексон го продолжи договорот со Мемфис за 105 милиони долари

Американскиот кошаркар Џарен Џексон (22) го продолжи договорот со НБА лигашот Мемфис за четири години, чија вредност е 105 милиони долари.

Back to top button
Close
Close