0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Џачка: Албанија заслужува и треба да седне на преговарачка маса со ЕУ оваа година

ЕК е јасна бидејќи вели дека Албанија ги исполнила сите услови за одржување на меѓувладината конференција. Во извештајот се наведува дека Уставниот суд профункционира од декември 2020 година и оти се забележува дека резултатите од реформата во правдата продолжуваат. Постигнувањата се всушност јасен доказ за подготвеноста на владата да се бори против корупцијата и криминалот, изјави Џачка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close