БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Џаферовиќ: Побарав од ЕУ да и додели кандидатски статус на БиХ

Претседавачот со Претседателството на БиХ, Шафик Џаферовиќ денеска во Брисел изјави дека побарал од ЕУ на Босна и Херцеговина да и додели статус на кандидат за членство во Унијата, додавајќи дека ако некоја земја заслужува да го добие тој статус, тоа е БиХ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close