0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Џафери-Фико: Северна Македонија и Италија имаат традиционално добри и пријателски билатерални односи

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери денеска во рамки на официјалната посета на Република Италија се сретна со претседателот на италијанскиот Дом на пратеници Роберто Фико.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close