0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Џафери на 143. Собрание на Интерпарламентарната унија во Мадрид

Делегација на Собранието предводена од спикерот Талат Џафери ќе учествува на 143. Собрание на Интерпарламентарната унија (ИПУ), што ќе се одржи од денеска до 29 ноември 2021 година во Мадрид, Шпанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close