0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери: За спротивставување на дезинформациите и говорот на омраза треба промовирање на култура на толеранција и инклузија

- Потребно е глобализацијата, со сите нејзини недостатоци, првично да се промовира со сите нејзини предности, достапност и брзина, да ја свртиме во полза на враќањето на довербата на граѓаните во институциите и спречување на деструктивните потенцијали кои ја чекаат својата шанса. Затоа, да бидеме будни, да соработуваме тесно, да бидеме искрени и директни во нашето делување и функционирање, да бидеме вистински дом и чувар на демократијата и мирот во нашите земји, рече Џафери во своето обраќање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close