0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Џастин Трудо – потемнетата ѕвезда на канадските либерали

Ова веќе не е Трудо кој го воведе обновувањето во 2015 година, и пандемијата му помогна, тој ја должи пандемијата да ја задржи својата популарност“, рече Женевиев Теје, професорка по политички науки во Отава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close