0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Џампаоло повторно тренер на Сампдорија

Италијанскиот фудбалски прволигаш Сампдорија го потврди денеска враќањето на тренерската должност на Марко Џампаоло, кој го предводеше тимот од Џенова и во периодот од 2016 до 2019 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close