0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Ќучук: Да се формира младински совет меѓу Бугарија и Северна Македонија за младите да развијат сопствена иднина за ЕУ

Бидејќи верувам дека добрососедските односи и дијалогот се формулата за успех, предлагам да се создаде младински совет меѓу Бугарија и Северна Македонија - институционален разговор со младите луѓе кои треба да развијат сопствена иднина во ЕУ, рече потпретседателот на АЛДЕ, Илхан Ќучук, кој беше домаќин на конференцијата „ЕУ - Западен Балкан: преглед и очекувања“, што се одржа во Софија, Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close