0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Ќучук: Верувам дека добрососедските односи немаат алтернатива

Сите политичари кои сакаат Република Северна Македонија и целиот регион да биде во НАТО и Европската унија работат за позитивен развој. Верувам дека добрососедските односи немаат алтернатива. Успехот на Северна Македонија е успех за целиот регион и успех за ЕУ, изјави денеска во Скопје европратеникот Илхан Ќучук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close