0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Ќучук: Блокирањето на европскиот пат на Северна Македонија ќе го забави и развојот на регионот

Доколку Бугарија не даде зелено светло за почеток на преговорите за членство на Република Северна Македонија во Европската Унија, тоа ќе резултира со забавување на развојот на регионот, што во никој случај нема да биде од полза за меѓународниот имиџ на Софија, оцени бугарскиот европратеник Илхан Ќучук на конференцијата „Либералите за иднината на Европа - Од конференција до европски реформи“ што се одржа во бугарскиот главен град.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close