Општински вестиСкопје

Ќе се асфалтираат над 20 улици во повеќе населени места во Општина Ѓорче Петров

На иницијатива на скопската градоначалничка Данела Арсовска, Советот на Град Скопје денеска донесе одлука за воспоставување меѓуопштинска соработка со Општина Ѓорче Петров за асфалтирање на повеќе улици во неколку населени места на територијата на оваа Општина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close