0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Њујорк тајмс: Убиени голем број соработници на ЦИА

Њујорк тајмс повикувајќи се на неименувани извори објави дека во строго доверлив документ на американската Централна разузнавачка агенција се наведува дека голем број странски разузнавачи на ЦИА се убиени, заробени или ја промениле страната

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close